Wesele

Czym jest psychoterapia? Co to jest psychoterapia?

Czy kiedykolwiek miałeś poczucie przytłoczenia i myślałeś, że nie poradzisz sobie z codziennością? Jeśli tak to nie jesteś sam. Według Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nawet 8 milionów Polaków doświadcza depresji, lęków i innych zaburzeń psychicznych. Inni potrzebują pomocy, aby poradzić sobie z poważną przypadłością, zaburzeniami odżywiania lub nikotynizmem. Są też osoby, które zmagają się z problemami w związkach, zwolnieniem z pracy, śmiercią ukochanej osoby, stresem czy nadużywaniem różnych substancji. Wszystkie te problemy są zazwyczaj destrukcyjne dla człowieka.

Psychoterapia – co to jest?

Psycholog powinien pomóc w rozprawieniu się z problemami. Z psychoterapii korzystają ludzie w każdym wieku psychoterapia indywidualna katowice, aby żyć bardziej produktywnie, zdrowiej i w pełni szczęścia. Podczas terapii psycholog używa naukowo certyfikowane procedury, by pomóc pacjentom rozwinąć w sobie dobre przyzwyczajenia. Istnieje kilka podejść do psychoterapii, włącznie z — poznawczo-behawioralną, interpersonalną i innymi — które pomogą każdemu z osobna przepracować jego własne problemy.  Proces ten przebiega na współpracy i dialogu. Pacjent ma zapewnione otoczenie wsparcia ze świadomością, że psychoterapeuta podchodzi do niego neutralnie i nie będzie go w żaden sposób osądzał.

Razem z psychologiem będziesz pracował nad tym, żeby zidentyfikować i zmienić wzory zachowania, które nie pozwalają osiągnąć w pełni szczęścia. Psychoterapia i http://r5w.pl psychoterapia kielce nie tylko stara się rozwiązać dotychczasowe problemy, ale uposaża w nowe kompetencje, aby lepiej radzić sobie z wieloma wyzwaniami w przyszłości.

Kiedy rozważyć pójście na psychoterapię?

Z powodu błędnego pojęcia o tym czym jest psychoterapia, mnóstwo potrzebujących się na nią nie decyduje. Nawet jeśli rozumieją fakty i nie opierają się na mitach, to ludzie nierzadko czują się zdenerwowani przed podjęciem próby leczenia. Warto przezyciężyć strach, ponieważ jeśli poziom życia nie jest taki jaki byśmy pożądali — psychoterapia może być pomocna. Niektórzy ludzie korzystają z pomocy psychoterapeuty dlatego, że mają depresję, odczuwają lęk lub złość przez dłuższy czas. Inni natomiast mogą potrzebować wsparcia w chronicznej chorobie, która wpływa na układ emocjonalny i zdrowie psychiczne. Są też ludzie wymagający szybkiego rozpoznania swoich problemów na przykład, gdy muszą zmierzyć się z widmem rozpadu związku, syndromem pustego gniazda, zwolnieniem z pracy, wypaleniem zawodowym itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *