Wesele

Makijaże – inspiracje

Nie ma jednego, uniwersalnego przepisu na piękny makijaż ślubny. Musi być on dostosowany do Panny Młodej i to pod wieloma względami. Oczywiście czerpać inspiracje można zewsząd, jednak istotne jest to, aby Panna Młoda czuła się pięknie, pewnie, kobieco, aby makijaż był trwały, podkreślał urodę, ale także, o czym niektórzy zapominają, aby dobrze wychodził na zdjęciach – może nie sam w sobie, ale żeby twarz panny Młodej wyglądała dobrze zarówno w świetle dziennym, jak i sztucznym, a to właśnie wychodzi głównie na zdjęciach. Także makijaż ślubny to nie lada sztuka. W związku z tym zawsze rekomenduje się umówienie się na makijaż próbny do osoby, która go będzie robiła. To bezpieczne, zarówno dla makijażystki, jak i Panny Młodej, która nie musi się potem martwić, że coś wyjdzie nie tak.

Makijaż oczu

Oczy należy podkreślać i można robić to na wiele sposobów. Obecnie bardzo popularne jest zagęszczanie rzęs. Dzięki temu uzyskamy pełniejsze oko i tak naprawdę jest to już połowa sukcesu. W przypadku cieni większość pań w dalszym ciągu stawia na odcienie brązu i koloru beżowego. Jest to zestawienie bezpieczne. Są jednak pnie, które wolą coś mocniejszego i tak naprawdę w makijażu wszystko jest dozwolone, ale grunt, aby Panna Młoda czuła się dobrze. Fajny efekt, jeśli chodzi o oczy, nadaje użycie eyelinera.

Usta

To drugi ważny element, jeśli chodzi o makijaż. Z ustami możemy mieć już większy problem, ale nie przy samym malowaniu, jak przy późniejszych czynnościach, głównie podczas jedzenia i picia. Mamy mniej i bardziej odporne szminki, jednak żadna nie jest na tyle trwała, aby kolor ust pozostał nienaruszony przez kilka godzin. Nawet matowe pomadki pod wpływem tłustych otraw rozpuszczają się, dlatego w przypadku Panien Młodych preferuje się lekko podkreślone usta kolorem nude. Usta bardziej wyraziste zaleca się do samych sesji zdjęciowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *